çelik fiber tel
dramix çelik fiber tel
çelik fiber tel
intermix çelik fiber tel

ÇELİK FİBER TEL

Çelik fiber tel donatı, hem normal hem de derzsiz zeminler için en iyi çözümü sunar. Geleneksel örgü veya inşaat demirine kıyasla, çelik fiber tel donatılı betonlar birçok fayda sağlamaktadır. Çelik fiber tel optimum yük taşıma, üstün çatlak kontrolü, yüksek yorulma direnci ve mükemmel darbe direnci sağlar. Üstelik çelik fiber tel, daha hızlı ve daha düşük maliyetli inşa etmenizi sağlar.

Endüstriyel zemin betonları için iyi bir tasarım kullanıcıların kendini daha güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Tasarımda beton dizaynı, beton sınıfı, beton kalınlığı, donatı tipi, donatı miktarı, derz açıklıkları gibi temel kavramlar belirlenir.

Beton çekme mukavemetine ve sürekliğe sahiptir. Yapısal elemanlardaki gerilmelere ve gerilmelere direnmek için betonarme ilave donatıya ihtiyaç duyulmaktadır. Çelik fiber tel takviyesi, bu eksiklikleri telafi ederek her türlü yük altında çalışmaya ve çatlamaya karşı üstün direnç sağlar.

Beton sınıfı, beton kalınlığı, çelik fiber tel miktarı ve derz açıklıklarını belirlemek için endüstriyel zeminler için hazırlanmış olan ARMID statik programı ile hesaplamalar yapılır.

AVANTAJLARI

Kolayca betona ilave edilir.
Tellerin kancalı oluşu ankrajı sağlamaktadır.
Daha hızlı inşaat süreleri sağlar.
Donatı daima doğru yerdedir.
Geleneksel yöntemlere göre ekonomiktir.
Yük taşıma kapasitesi yüksektir.
Donatının 3 boyutlu dağılması mükemmel çatlak kontrolü sağlar.
Dinamik yüklere ve ani darbelere karşı yüksek direnç gösterir
Geniş derz açıklıkları sağlar.

KULLANIM ALANLARI

Hafif, orta ve ağır yük gelen yapılarda, kesme derzli veya derzsiz zeminlerde sorunsuz ve güvenli bir çözüm sunar.