Mühendislik

AR-GE / Mühendislik

✅ Kullanıcı İhtiyaçlarının Belirlenmesi
Endüstriyel zeminlerin imalattan sonra tamir ve onarımı para, zaman kaybı ve işletmenin aksaması gibi birçok olumsuz durumu ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden müşteriyi iş sonunda hayal kırıklığına uğratmamak için kullanıcının asıl ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

✅ Planlama
Mühendislik, ürün ve uygulama hizmetlerini entegre bir şekilde sunmamız ile işin en başından yaşanabilecek aksaklıklara ve gecikmelere karşı önlem almak planlamamızın temel amacıdır.

✅ Teknik Şartname
Projenin ihtiyaçları esas alınarak kullanıcıya en uygun teknik çözümlerin ekonomik şekilde oluşturularak projeye özel şartname hazırlanır. Kendi mühendislik ekibimiz tarafından endüstriyel zeminlere yönelik birkaç tip olarak geliştirilmiş şartnameleri proje, danışmanlık, müşavirlik ve müteahhit firmalar ile paylaşılmaktadır.

✅ Statik Hesap
Projelerin zeminlerine değer katmak amacıyla, zemin betonları için özel olarak tasarlanmış statik hesap programı ile belirlenmiş döşeme yüklerine göre ekonomik ve inşaat tekniğine uygun zeminler tasarlanır.

✅ Proje ve Detay Çizimleri
Kendi bünyemizde istihdam ettiğimiz teknik kadromuz ile yapılacak iş projelendirilir. Somut detaylar ortaya konularak gelecekte ortaya çıkabilecek riskleri önleyebilmekteyiz. Detay çizimleri gerçekleştirilerek zemin kullanıcısına, projenin teknik kadrosuna ve kendi ekibimize gerekli detaylar aktarılır.

✅ Ürün Seçimi
Projenin kullanım şekli, yüklerin durumu, yüklerin sürekliliği, çalışacak makinaların türleri gibi bazı teknik konuların yanıtlarını ortaya koyarak, projeye teknik olarak uygun doğru ürünleri ekonomik şekilde tedarik edilmesini sağlamaktayız.

✅ İnşa Etmek
İnşaat tekniğine uygun olarak tasarımı yapılmış zeminin, tasarıma ve şartnameye bağlı kalınarak zemine uygulanması sağlanmaktadır. Hiç şüphe yok ki tasarımı, şartnamesi ve ürün seçimleri ne kadar doğru yapılmış olsa dahi inşa esnasında olabilecek aksaklıklar bütün çabanın boşa gitmesine sebep olacaktır. Bu yüzden zemin beton uygulaması teknik gözetimimiz altında gerçekleştirilmektedir.

Teknik Destek
» Tasarım hizmeti.
» Hazır beton tasarımında destek.
» Beton sınıfı ve kalınlığı belirleme.
» Çelik fiber tel dozajı belirleme.
» Çelik derz profili, yüzey sertleştiricisi, kür ve diğer malzemelerin cins ve miktarını belirleme.
» En yeni uygulamalar hakkında bilgi.

Yerel Varlık
» Tüm şantiyelerde yerinde destek.
» Projelerin ön planlama aşamasında danışmanlık hizmeti.

Size Özel Tasarım
» Son araştırma sonuçlarına dayalı tasarım açıklamaları.
» Tasarım taleplerinize hızlı cevap.

Segmentler

Faatliyet Alanlarımız