MACROMESH 54: UYGULAMA ve SATIŞ

Macromesh 54, kopolimer yapıda polipropilen (%99) esaslı bir macro sentetik fiber beton donatısıdır. Beton karışımına uygun dozda katıldığında, betonda donatı görevi görerek çelik hasır ve çelik fiber ihtiyacını ortadan kaldırarak birincil beton donatısı görevi yapar.

Macromesh 54 Kullanım Alanları:

» Prekast elemanlar
» Saha betonları (endüstriyel zemin, şap uygulamaları, ticari veya evsel zeminler)
» Otopark betonları
» Beton yollar
» Püskürtme beton (şatkrit) uygulamaları

Macromesh 54 Kullanım Şekli:

Beton karışımına ilave edilerek kullanılır, bu işlem beton santralinde veya şantiyede transmikserde yapılabilir. Önceden belirlenmiş beton karışım dizayna bağlı olarak belirlenen dozajdaki paketler teker teker belirli aralıklarda miksere atılır. Son paket karışımdaki yerini aldıktan sonra yüksek devirdi 6-7 dk. süre ile karıştırma işlemi yapılarak uygulamaya hazur hale getirilir.

Fiber Kullanımında Standartlar:

Uluslararası Standartlar: ASTM C-1116 "Fiber Donatılı ve Püskürtme Betonlar için Standart Şartname" ve TS EN 14889-2:2006, Macromesh 54 bu standartlarda uygunluk belgelerine sahiptir.

Uygulanacağı Beton Standartları: Macromesh 54uygulanacak beton, standartlar gereği en az C20/25 dayanım sınıfında olmalıdır. Bunun dışında Macromesh 54 tüm çimento çeşitleri ve agrega granülometrisinde kullanılabilir.

Macromesh 54 Avantajları:

Saha betonlarının uygulanma hızını artırır, mükemmel bir zemin elde edilmesini sağlayarak uygun dozajda yükleme çatlaklarının önüne geçer.

» Plastik evredeki rötre ve büzülme çatlaklarını %80-100 oranda bertaraf eder.
» Kenar ve köşe çatlamalarının önüne geçer.
» Segregasyonu azaltır, agrega-çimento bütünlüğünü korur.
» Betonun bütünlüğünü koruyarak kohezyonu artırır.
» Çelik alternatiflerine göre, daha hafiftir, korozyona uğramaz, ekonomik olarak büyük avantaj sağlar.
» Yüzeyin aşınma direncini arttırarak sürdürülebilir bir zemin elde etmenizi sağlar.