Dramix Nedir?

Anasayfa / Dramix
dramix

Dramix
Dramix yüksek çekme mukavemetine sahip çelik telden üretilmiştir. Farklı çap ve boylarda pazara sunulur. Uçlarından kancalı ve tutkallı çelik teller Dramix® markası altında ürün, marka ve tasarım patentine sahiptir. Kancalı uçlar betonla ankrajın mükemmel olmasını sağlar. Tutkal ile yapıştırılmış demetler beton içerisinde homojen dağılım sağlar.

Dramix® temel olarak üç tür uygulamada kullanılır:
1- Zemin, şap ve temel betonlarında
2- Püskürtme beton uygulamalarında (tüneller, şev stabilizesi, barajlar gibi)
3- Prekast beton dökümlerinde (paneller, beton borular gibi)

20 kg.lık harç içerisinde eriyebilen torbalarda satılan Dramix, beton harcı içerisine karılma sırasında katılır. Dramix harcın içerisine homojen bir şekilde dağılır ve başka herhangi bir yük taşıma donatısına gerek kalmadan kullanılabilen bir beton elde edilir. Betonun dökümü ve uygulanması sırasında herhangi bir ek işlem gerektirmez.

Endüstriyel zemin betonlarında, çelik hasır kullanımı sonucu ortaya çıkan çatlak problemlerini önleyen, zemin betonunun darbe dayanımını 15-20 kat artıran çelik tel beton donatılar, Amerika ve Avrupa ülkelerinde özellikle beton yollarda sıklılkla kullanılmakta olup, ülkemizde de son 20 yıldır sanayi tesisleri zeminleri ve muhtelif zemin betonlarda başarı ile uygulanmaktadır.

Segmentler

Faatliyet Alanlarımız